osDate v2.5.4 Arkadaşlık Scripti Ücretsiz İndir

Telif hakkıyla ilgili iletişim için info@tema360.com adresine gerekli bilgileri ulaştırdığınız taktirde maximum 7 iş günü içerisinde gerekli scripti yayından kaldırılır.

Ücretsiz

295

Arkadaşlık Scriptleri

Açık Kaynak

tema360.com

0 Bonus Nedir ?

Açıklama


osDate v2.5.4 Arkadaşlık Scripti Ücretsiz İndir

osDate Arkadaşlık Scripti, açık kaynak kodlu ve yükset boyutlu fakat bir o kadar kaliteli bir arkadaşlık scriptidir. İçeriğinde bir çok özellik bulunan scriptin en büyük avantajı da Türkçe olmasıdır. Ayrıca scripte kuracağınız forumu (vbulletin, phpbb, vs) osDate scriptinin admin panelinden yönetebilirsiniz. Scriptin boyutu zipli olarak 60 MB’dir. Zipten çıktıktan sonra 150 MB olmaktadır.

Özellikler
1. Admin Paneli
2. SEO
3. Gelişmiş Banner Yönetimi
4. Flash tabanlı resim editörü
5. Yöneticiler için istatstik bölümü
6. Forum Yönetimi
7. Blog
8. Spam kontrol sistemi
9. Resimler için watermark (filigran)
10. Dereceli ve ücretli üyelik sistemleri (Gold üyelik, Silver üyelik, Free üyelik, vs.)
11. Chat sistemi (Fakat ücretlidir. Demo için buraya bakabilirsiniz.)

Sistem Gereksinimleri
PHP 4.3.0 veya üzeri
PHP güvenli modu kapalı olmalıdır.
MySQL 4.0 veya üzeri
Flash 7 Player veya üzeri

Kurulumu
1. Öncelikle bir database oluşturunuz. Fakat veritabanı oluştururken unutmayın ki forum kuracaksanız oluşturacağınız veritabanına ön ek eklemeyi unutmayın. Yani prefix eklemeniz gerekmektedir. Scripti kurarken otomatik olarak kendisi osDate olarak prefix ekleyecektir.

2. İndirmiş olduğunuz public_html klasörünün içerisindekileri sunucunuzun ana dizinine atınız.

3. www.site-ismi.com/install.php şeklinde kurulumu başlatınız.

4. Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz üzere bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada hepsi Yes olarak gözüküyorsa Continue butonuna basınız ve bir sonraki adıma geçiniz.

Resim 1

5. Butona bastıktan sonra database bilgilerinizi girebileceğiniz ekran gelecektir. Burada ki ayarları da yaptıktan sonra yine Continue butona basınız.

Resim 2

6. Bu bölümde sitenizin dizinini ve dil ayarını yapabilirsiniz. Bunları da ayarladıktan sonra tekrar Continue butonuna basınız.

Resim 3

7. Bu bölümde siteniz kuruluyor. Sitenizin kurulumu tamamlanması için resimde gördüğünüz üzere alt bölümde Congratulations! osDate is now installed. yazısı yazmalıdır. Tekrar Continue butonuna basabilirsiniz.

Resim 4

8. Bu bölümde sitenizin mail ayarları yani SMTP ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer daha sonra ayarlarım diyorsanız Bypass this step butonuna tıklayınız.

Resim 5

9. Bu bölümde CHMOD ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde görmüş oldğunuz dosya ve klasörlere yanlarında yazan CHMOD değerlerini vermeniz gerekmektedir. Ama unutmayın ki her sunucuda bu değer değişebilir. Yani bazı sunucularda CHMOD 775 vermek gerekirken bazılarında CHMOD 777 vermeniz gerekebilir. Ama unutmayın config.php dosyasına CHMOD 754 vermeniz gerekmektedir. Burayı da ayarladıktan sonra Finish butonuna basabilirsiniz. Eğer CHMOD, Dosya izini nasıl verildiğini bilmiyorsanız buraya göz atabilirsiniz.

Resim 6

10. Ve sonuç, scriptimiz kuruldu ve kullanıma hazır durumda.

Resim 7

Forum Kurulumu
Script kurulumunu anlatırken ben phpBB kullanacağım. Ama siz istediğiniz 4 forum yönetiminden hangisini isterseniz kurabilirsiniz. (vbulletin, phpBB, Phorum, myBB)

1. Forum yönetimimizi indiriyoruz. Ben phpBB forumu indirdim ve sitenize kurduğunuz osDate scriptinin anadizininde bulunan Forum klasörüne forumu atıyoruz ve kuruluma başlıyoruz.

Forum 1

2. www.site-ismi.com/forum/phpBB3 olarak sistemi kurmaya başlıyorum. Kurulum aşamlarını aşağıda resimli olarak gösterdim.

Forum 2

Forum 3

Forum 4

Forum 5

Forum 6

Forum 7

Forum 8

3. Forum kurulumu tamamlandıktan sonra ayarlamalar yapmamız gerekmektedir.

Bunun için osDate admin paneline giriş yapınız. Admin panelinde sol menüden Site’s Global Settings bölümüne giriş yapınız. Resimde görmüş olduğunuz şekilde ayarlamaları kendinize göre yapınız. Burada hangi forumu hangi dizine kurduysanız ona göre yanındaki Edit butonuna basarak ayarlayabilirsiniz.

Ayar 1

4. Bunu yaptıktan sonra sol menüden Membership Management bölümüne giriniz ve buradan Free kullanıcıları işaretleyiniz ve altta açılan bölümden aşağıdaki resimde işaretlediğim yerleri işaretleyiniz.

Ayar 2

Kurulumam tamamlandı. Scriptinizi güle güle kullanabilirsiniz. Eğer resimleri göremiyor veya resimler silinmiş ise buradan direk resim dosyasını indirebilirsiniz.

Ücretsiz indirdiğiniz scriptiyi arşivden çıkartın ve veritabanı bağlantısını sağlayacağınız dosyayı düzenleyin. Ardından dosyaları sunucunuza yükleyin.
Eğer sorun yaşıyorsanız, canlı destekten yardım alabilirsiniz.

winrar icon Rar Şifresi: tema360.com


Cpanel Veritabanı Oluşturma | Plesk Veritabanı Oluşturma

Filezilla İndir | CuteFTP İndir

SMS ABONELİK