Open URL Short v1.0.1 Link Kısaltma Scripti Yeni Sürüm İndir

Telif hakkıyla ilgili iletişim için info@tema360.com adresine gerekli bilgileri ulaştırdığınız taktirde maximum 7 iş günü içerisinde gerekli scripti yayından kaldırılır.

Ücretsiz

244

PHP Scriptler

Açık Kaynak

tema360.com

0 Bonus Nedir ?

Açıklama


Open URL Short v1.0.1 Link Kısaltma Scripti Yeni Sürüm İndir

Sitemizdeki bir diğer link kısaltma scripti Open URL Shortener‘dir. Script içerisinde admin paneli vs. yoktur. Api özelliği vardır. Yazmış olduğunuz linkleri mysql veritabanında saklar. Linkleriniz ilk başlarda tek karakterli olarak kısaltılır.

Yani; https://wmscripti.com‘u kısalttığınızda size ilk başta site-ismi.com/a şeklinde bir kısaltma verecektir. Sitenizde kısaltılan linkler çoğaldıkça burası değişecektir.

Sistem Gereksinimleri
Apache
PHP
MySQL
mod_rewrite açık olmalıdır.

Kurulumu
1. Öncelikle bir veritabanı oluşturunuz. Veritabanı nasıl oluşturulur bilmiyorsanız buradaki makalemize bakabilirsiniz.
2. Site Dosyaları klasöründekileri sunucunuza atınız.
3. www.site-ismi.com/install.php şeklinde kurulumu başlatınız. Kurulumda sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girerek kurulumu tamamlayınız.

Kurulumu aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu resimde gerekli alanlar kırmızı ile belirtilmiştir. Server path bölümünü belirtmenize gerek yok. Eğer sitenizi alt klasöre kurarsanız burayı doldurmanız gerekiyor. Mesela site-ismi.com şeklinde değilde site-ismi.com/link şeklinde kullanmak isterseniz scripti buradaki path alanına /link/ yazacaksınız.

Ücretsiz indirdiğiniz scriptiyi arşivden çıkartın ve veritabanı bağlantısını sağlayacağınız dosyayı düzenleyin. Ardından dosyaları sunucunuza yükleyin.
Eğer sorun yaşıyorsanız, canlı destekten yardım alabilirsiniz.

winrar icon Rar Şifresi: tema360.com


Cpanel Veritabanı Oluşturma | Plesk Veritabanı Oluşturma

Filezilla İndir | CuteFTP İndir

SMS ABONELİK